Návrh

Stačí nám vaše představa nového výrobku, klidně jen formou skici na papíře. Naši technologové připraví potřebný výkres, nebo 3D model v SOLIDWORKS. Současně navrhneme nejvhodnější technologický postup a to s ohledem na velikost výrobních dávek, typ materiálu, požadovanou přesnost, nebo finální povrchovou úpravu. V rámci našeho návrhu obdržíte i cenovou nabídku s možnými termíny realizace.

Laserové řezání uzavřených profilů

Zpracováváme uzavřené profily (trubky, jekly) na laserovém zařízení ADIGE laser tube LT5. Tím jsme schopni vyrobit díly s různou formou opracování při zachování pěkného a čistého řezu s tolerancí ± 0,2 mm. Díky vláknové technologii jsou opracované díly vhodné pro práškové lakování.

Rovnání a dělení drátu

Jednou z prvních činností při výrobě drátěného programu je rovnání drátu. Pro tuto operaci používáme rovnací a dělící automat WAFIOS R33 určený pro průměr drátu 2-7 mm. Dráty většího průměru nakupujeme již narovnané.

Ohýbání drátu

Většinu operací provádíme na CNC ohýbacích strojích (2D a 3D), které umožňují plošné a prostorové ohýbání drátu v průměrech 3-12 mm. V případě potřeby využíváme i mechanické ohýbání pomocí námi vyrobených přípravků.

Svařování

Při výrobě drátěného programu využíváme odporové svařování (bodové i na tupo) nebo svařování metodou MIG/MAG. Jedná se o obloukové svařování v ochranné atmosféře plynu. Disponujeme automatickým svařovacím pracovištěm Almega AX, ROBOTEC a také svařovacími lisy BPS 10.250 AV-DC, AWECO a BPS 6.250 A, AWECO.

Finální operace

Dodáváme kompletní výrobky, nebo polotovary v různém stádiu rozpracovanosti. Finální operace jsou tedy závislé od požadované formy dodání. Může se jednat o profilování a ohýbání svařenců, o kompletaci vyráběných a nakupovaných dílů do finálního produktu, nebo o zajištění dodávky povrchové úpravy. Mezi nejčastěji prováděné povrchové úpravy drátěného programu patří práškové lakování, zinkování a chromování.

Dodání

Ať už se jedná o kusové dodávky, nebo kamionové závozy Just in Time, zajistíme vše tak, aby byly vaše výrobky včas na určeném místě. Máme zkušenosti z různých velikostí výrobků a z různých typů balení. Nedělají nám problém ani speciální vratné obaly. V rámci zkušeností z automotive umíme pracovat s odvolávkami a jsme zvyklí pružně reagovat na změny požadovaného množství v čase. Jsme schopni dodávat přímo i ke koncovým spotřebitelům našich zákazníků a to včetně zajištění správné dokumentace. A bude-li zapotřebí koordinovat a kompletovat dodávky s více dodavateli, tak v tom se na nás také můžete spolehnout.